?

Log in

No account? Create an account
Мацеревич говорит, что на Воштыля покушались - БУБЕН ВЕРХНЕГО МИРА [entries|archive|friends|userinfo]
verum_corpus

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Мацеревич говорит, что на Воштыля покушались [Feb. 1st, 2014|10:22 pm]
verum_corpus
Wirtualna Polska Drukuj Artykuł
Wiadomość wydrukowana ze stron: media.wp.pl


Antoni Macierewicz prosi o ochronę dla pilota Jaka-40, por. Artura Wosztyla 2014-01-30 (15:47)

Polityk PiS zwrócił się z prośbą o objęcie ochroną por. Artura Wosztyla, pilota Jaka-40, który wylądował na lotnisku w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154M - podaje "Rzeczpospolita" na swoich stronach internetowych. "Dziś wiemy już ponad wszelką wątpliwość, iż życie pana por. Artura Wosztyla jest zagrożone" - napisał poseł. Jak podaje RMF FM na początku przyszłego tygodnia prokurator generalny zdecyduje, czy przydzielić ochronę Arturowi Wosztylowi.

Macierewicz podkreślił, że por. Wosztyl jest "ostatnim świadkiem dysponujący informacjami potwierdzającymi, iż nawigatorzy rosyjscy wydawali pilotom Tu-154M komendę zejścia do 50 m nad poziomem pasa". Polityk PiS poinformował także, że w styczniu nieznani sprawcy uszkodzili samochód por. Wosztyla w sposób "mogący zagrażać życiu". Jak podawała niezalezna.pl Wosztyl miał zgłosić sprawę na policję. Pilot nie potwierdził jednak tych informacji. - Nie chcę komentować tej sprawy - odpowiedział krótko na pytania portalu.

Andrzej Seremet już raz odmówił przyznania por. Wosztylowi ochrony. Macierewicz wnioskował o to po samobójczej śmierci chor. Remigiusza Musia, który leciał wraz z Wosztylem.

Pismo Macierewicza trafiło do prokuratora generalnego oraz do szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Jerzego Artymiaka i Komendanta Głównego Policji nadisp. Marka Działoszyńskiego.

Źródła: Rzeczpospolita, RMF FM
http://media.wp.pl/drukuj.html?wid=16371380 (Rzeczpospolita)
linkReply

Comments:
[User Picture]From: livejournal
2014-02-14 07:54 am (UTC)

Попытка покушения на Воштыля?

User flanker20 referenced to your post from Попытка покушения на Воштыля? saying: [...] Оригинал взят у в Мацеревич говорит, что на Воштыля покушались [...]
(Replies frozen) (Thread)